Šiais laikais turime galimybę klausytis įvairiausio skirtingo garsinio turinio – daugelis nebeapsiriboja vien tik smagiais muzikos ritmais. Visgi, nepriklausomai nuo to, koks turinys bus klausomas, norisi, kad garsas būtų kaip įmanoma kokybiškesnis – dėl to audio aparatūrą visuomet renkamės itin atsakingai. Norint, kad tokie prietaisai užtikrintų pačias maloniausias patirtis, svarbu atkreipti dėmesį kelis pagrindinius kriterijus, kuriuos šį kartą ir aptarsime.
Parametrai, kurie lemia audio aparatūros garso kokybę
Jei svarstant, kuri audio aparatūra yra geriausia, daugiausiai dėmesio norisi skirti garso kokybei, turėtumėte panagrinėti šiuos parametrus:
- Galingumas. Svarbu žinoti, kad pirmiausiai šis parametras apibrėžia ne kokybę, bet atitinkamų prietaisų garsumą. Visgi, sunku nesutikti, jog didesnė galia neturi įtakos ir pačiam garsui: jo kokybė dažnu atveju pagerėja dėl to, kad sukuriamas didesnis rezervas.
- Dažnių diapazonas. Šis parametras nurodomas ne prie visų garso aparatūros tipų, tačiau jei rinksitės kolonėles ar, pavyzdžiui, ausines, jis turėtų būti nurodytas. Šiuo atveju viskas labai paprasta: kuo šis rėžis yra platesnis, tuo geriau galima išgirsti visus balsus, instrumentus ir kitus garsus. Kaip optimalus variantas dažnai pasirenkamas 50 – 20000Hz dažnis, tačiau prekyboje pavyks surasti ir kitų diapazonų.
- Kolonėlių skaičius. Renkantis kolonėles, namų kino ar kitas iš kelių prietaisų susidedančias garso sistemas, galima pastebėti, kad jų komplektacija yra skirtinga. Kuo didesniu kolonėlių skaičiumi apsupsite erdvę, tuo realistiškesnis bus garsas. Tačiau turėtumėte atsižvelgti ir į patalpos dydį: jei persistengsite, dėl to gali nukentėti garso kokybė. Dažnai patariama rinktis garso sistemas, kurios turi žemų dažnių garsiakalbius: juos įvertins ne tik melomanai, bet ir tie, kurie planuoja žaisti kompiuterinius žaidimus.
Atkreipkite dėmesį, kad kai kurių prietaisų gamintojai pasitelkia ir papildomas technologijas, kurios užtikrina dar kokybiškesnius ir aiškesnius garsus – nesuklysite, jei tuo pasidomėsite.
Į ką dar reikia atsižvelgti renkantis audio aparatūrą?
Tikriausiai sutiksite, kad iš audio aparatūros tikimės ne tik puikaus garso – norisi, kad mus tenkintų visa tokių prietaisų ypatybių visuma. Būtent dėl to papildomai reikėtų atsižvelgti į šiuos kriterijus:
- Tipas. Nors apie audio aparatūrą kalbėjome bendrai, reikėtų paminėti, kad galima rinktis iš labai skirtingų tokių prietaisų tipų. Namų kino sistemos, muzikiniai centrai, magnetolos, plokštelių grotuvai, ausinės – tai tik dalis tokių pasirinkimų. El. parduotuvėje Pigu.lt kompiuterinės kolonėlės taip pat susilaukia didelio susidomėjimo, tad akivaizdu, kad įvairovės tikrai netrūksta. Turėtumėte pagalvoti, ko tikitės iš tokių prietaisų, kiek jiems ketinate išleisti ir kada planuojate juos naudoti – taip lengviau pasirinksite tinkamiausią modelį.
- Funkcionalumas. Naujausios technologijos tikrai palietė ir audio aparatūrą, todėl šie prietaisai dažnai aprūpinami papildomais privalumais. Belaidės sistemos, nuotolinio valdymo pultai, papildomos jungtys ir kiti panašūs sprendimai užtikrina dar patogesnį tokių gaminių naudojimą. Visgi, funkcionalumas neretai yra susijęs su kaina, tad pravartu iš anksto pagalvoti, kokias galimybes iš tiesų pritaikysite kasdienybėje.
- Dizainas. Šis aspektas tikrai nebus pats aktualiausias, tačiau turėtumėte žinoti, kad garso aparatūra gali būti įvairiausių dizainų – jei namuose kruopščiai derinate visus elementus, stilistikos reikėtų nepraleisti. Taip pat pravartu iš anksto numatyti, kiek vietos atitinkam gaminiui galėsite paskirti – šis niuansas gali lemti, kuris tipas Jums bus tinkamiausias.
Atsižvelgę į šiuos patarimus, lengvai atrasite tokią audio aparatūrą, kuri ne tik džiugins puikia garso kokybe, bet ir atitiks bet kokius kitus Jūsų poreikius. Asortimentas yra labai platus, tad svarbu žinoti, ko tikitės iš šių prietaisų.