Medžio granulės – kokie privalumai jas naudoti? Aplinkai draugiškas šildymo pasirinkimas

Medžio granulės pastaruoju metu tampa vis populiaresni energijos šaltiniu. Jų naudojimas suteikia ekonominį efektyvumą ir yra laikomas aplinkai draugišku sprendimu.

Palyginti su tradiciniais kietojo kuro šaltiniais, medžio granulės pasižymi didesniu šiluminės energijos išeigumu ir patogesne laikymo bei naudojimo sistema.

Taip pat medžio granulės yra itin svarbios dėl savo atsinaujinančiųjų energijos išteklių prigimties. Jos gaminamos iš medžio apdirbimo šalutinių produktų, tokių kaip pjūklų pjuvenos ir kitokie medienos likučiai, kurie anksčiau dažnai būdavo tiesiog išmetami.

Naudojant šiuos šalutinius produktus energijai gauti, ženkliai sumažėja medienos pramonės atliekų kiekis.

Be to, deginant medžio granules, išskiriamas CO2 kiekis yra panašus į tas, kuris būtų susikaupęs natūraliai medienos pūvant gamtoje. Tai reiškia, kad medžio granulės prisideda prie anglies dioksido ciklo neutralumo, kas yra svarbu mažinant šiltnamio efekto dujų koncentraciją atmosferoje. Dėl šių priežasčių medžio granulės yra vertinamos kaip žalioji alternatyva šildymo rinkoje.

Medžio granulių aplinkosauginiai privalumai

Medžio granulės yra žinomos kaip vienas iš ekologiškiausių kuro rūšių, turintis teigiamą poveikį aplinkosaugai. Jos yra pagamintos iš suspausto medžio atliekų, pavyzdžiui, pjuvenų ir medžio drožlių, todėl jų gamyboje yra išnaudojami antraeiliai medžio perdirbimo produktai.

Mažesnis CO₂ pėdsakas: Medžio granulių deginimas į atmosferą išskiria žymiai mažiau anglies dioksido nei iškastinis kuras. Tai yra dėl šios priežasties, kad per savo augimą medžiai absorbuoja CO₂, o deginant granules, išskiriamas CO₂ kiekis yra panašus į tą, kurį medis būtų natūraliai išskyręs miręs.

Efektyvus atliekų šalinimas: Medžio granulės pasižymi aukštu energijos tankiu, užtikrinant efektyvų jėgos gamybą ir suteikiant antrą gyvenimą medienos pramonės atliekoms, sumažinant atliekų kiekį sąvartynuose.

 1. Didelis savybių stabilumas: Medžio granulės turi pastovius degimo savybius, dėl ko sumažėja oro tarša, susijusi su kuro deginimu.
 2. Biologiškai skaidus: Atlikus granulių deginimo procesą, paliekamos pelenai gali būti naudojami kaip ekologiška trąša dirvožemiui gerinti.

Medžio granulių ekonominiai privalumai

Medžio granulės pasižymi ne tik aplinkai draugiškumu, bet ir ekonominiais privalumais, ypač šildymo sektoriuje. Jos yra ekonomiškai naudinga alternatyva, leidžianti taupyti lėšas ilgalaikėje perspektyvoje.

Mažesnės šildymo sąnaudos

Medžio granulės užtikrina mažesnes šildymo sąnaudas lyginant su tradiciniais kietuoju kuru, tokiu kaip malkos ar anglis. Pavyzdžiui, vidutinio dydžio namui per mėnesį:

 • Malkos: 180-200 €
 • Anglys: 160-180 €
 • Medžio granulės: 140-160 €

Įvertinant metines sąnaudas, medžio granulėmis šildomas namas leidžia sutaupyti iki 20-30% lėšų, palyginti su kitais būdais.

Efektyvumas lyginant su kitomis kuro rūšimis

Medžio granulės išsiskiria aukštu kaloringumu ir efektyvumu. Jų šiluminė vertė siekia iki 5 kWh/kg, o degimo efektyvumas yra apie 90%.

 • Biokuro efektyvumas:
  • Malkos: ~70%
  • Anglys: ~80%
  • Medžio granulės: ~90%

Dėl didesnio efektyvumo, medžio granulis naudojama mažiau nei kitų tipų kurą, kad pasiektų tą pačią šilumos energijos kiekį. Tai rodo jos ekonominį pranašumą šildymo sistemoje.

Related Posts