Patyčios sporte – ar tai įmanoma?

Kiekvienas iš mūsų turime įvairius užsiėmimus, kuriuose atsipalaiduojame, gerai praleidžiame laiką, pabėgame nuo kasdieninės rutinos. Tokios veiklos gali būti labai įvairios, tai yra pasivaikščiojimas gamtoje, piešimas, maisto gaminimas, sportas. Užsiimant mėgstama veikla nenorime patirti jokių blogų emocijų. Tačiau net ir bandant atsipalaiduoti ir užsiimant mėgstama veikla labai dažnai galima susidurti su patyčiomis. Tad būtent apie jas papasakosime šiame straipsnyje, ar jos yra įmanomos sporte.

Patyčios sporte egzistuoja

Rodos, kad sportas yra darbas, kuris gali atnešti džiuginančių rezultatų ir neigiamas emocijas ten galima sutikti retai. Tačiau patyčios sporte vis dėl to egzistuoja ir kartais jos būna labai skaudžios. Patyčių objektu labai dažnai tampa silpnesnis, savimi mažiau pasitikintis žmogus, kuriam yra sunku save apginti. Ir nebūtinai jis fiziškai turi būti silpnesnis už patyčias kurstantį asmenį. Kadangi jos dažniausiai būna psichologinės, tad net ir pačiam stipriausiam sportininkui gali tai atsitikti. Nors apie šią problemą yra kalbama retai, kartais net pati auka negali niekam pasakyti, nes galvoja, kad kiti negalės patikėti, kad tai vyksta. Taip pat verta žinoti, kad sporte, patyčios gali vyrauti ne vien tik tarp sportininkų. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad treneriai tampa patyčių skleidėjai ir tuomet situacija tampa komplikuota, nes nėra kam pasisakyti, kad problema galėtų būti pradėta spręsti.

Kaip galima tam užkirsti kelią?

Tikriausiai tokių problemų pats didžiausias priešas yra garsus problemos įvardijimas ir viešumas. Kuo daugiau aplinkinių žinos apie patyčias, tuo lengviau bus su jomis susidoroti. Patyčias vykdantis asmuo neretai įbaugina savo auką ir jokiu būdų neleidžia jai šnekėti garsiai apie problemą. Tačiau nereikia bijoti ir kaip įmanoma greičiau papasakoti aplinkiniams, juk vis tiek blogiau nebus, nei kad kęsti užgauliojimus. Tuomet didelė tikimybė, kad skriaudėjas pajutęs, kad visa kontrolė slysta jam iš rankų atsitrauks ir patyčių srautas sumažės, o galbūt ir iš viso baigsis. Tada galėsite toliau sėkmingai tęsti savo sportininko karjerą ir siekti geriausių rezultatų.

Nebijokite kreiptis pagalbos

Neretai patyčias patiriantys asmenys apie tai bijo kalbėti garsiai ir kreiptis pagalbos, nes galvoja, kad jų niekas nesupras ir negalės padėti. Kadangi ši problema yra tikrai aktuali ir apie ją pasakę garsiai, tikrai sulauksite aplinkinių pagalbos ir galėsite kreiptis į specialistus dėl psichologinės pagalbos. Labai svarbu nelaikyti neigiamų emocijų savyje, nes ilgainiui tai gali išaugti į labai neigiamas pasekmes.

Related Posts