Stabilizuotos samanos: rūšys ir kompozicijos

Nauja technologija – augalų stabilizavimas. Nors ši technologija jau vystoma daugybę metų, šiuo metų būtent tokių augalų dekoracijos tampa populiariu akcentu namuose. MadeByGrow.lt stabilizuotos samanos nėra tas pats, kas džiovintos samanos. Pastarosios yra dehidratuojamos, jos traškios, birios, greitai praranda savo žalią spalvą, tampa rudos ir suyra. O stabilizuotos samanos išlaiko savo ryškią spalvą, minkštą tekstūrą ir gali ilgai puikiai atlikti dekoratyvinę funkciją.

Samanos

Samanos yra vienos seniausių augalų, jos randamos fosilijose, kurios egzistuoja žemėje jau daugiau nei 400 milijonų metų. Samanas ypač vertino budistų vienuoliai, jie šiuos augaliukus savo soduose pradėjo naudoti prieš maždaug 1300 metų. Garsioji Saihoji šventykla visa padengta samanomis. Ir šiais laikais samanos naudojamos erdvėms gražinti – jos padeda suteikti erdvėms išskirtinę atmosferą, kuri primena lyg pasibuvimą gamtoje.

Lakštinės samanos

Lakštinės samanos yra plokščios, auga ant akmenų bei žemės. Kadangi jos auga tolygiai, šios stabilizuotos samanos dizainuose dažnai yra naudojamos kaip pagrindas kitoms samanoms. Jos puikiai tinka smulkioms detalėms bei norint sudėlioti frazes ar logotipą.

„Nuotaikos“ samanos

Jos auga tankiais ir dideliais gumulais. Jos pavadintos „nuotaikos“ samanomis, kadangi keičia savo išvaizdą priklausomai nuo to, kokiomis sąlygomis auga. „Nuotaikos“ stabilizuotos samanos dizainams priduoda daug tekstūros ir gylio, jos puikiai tinka stabilizuotų samanų sienoms ar paveikslams.

„Pagalvėlės“ samanos

Šios samanos auga tankiais gumulėliais, yra intensyvios žalios spalvos. Stabilizuotų samanų dizainuose išsiskiria dėl savo ryškumo, todėl yra puikus akcentas interjere.

Šiaurės elnio samanos

Techniškai tai nėra samanos, o kerpės, kurios auga šiaurinėse šalyse. Jų pavadinimas būtent toks, nes jas labai mėgsta valgyti šiaurės elniai. Jų tekstūra primena kempinę, spalvų diapazonas gana platus, nuo pilkos iki žalios, kartais būna turkio bei kitų mėlynų atspalvių. Šios stabilizuotos samanos dizainuose mėgstamos dėl spalvų įvairovės ir naudojamos įvairiose kompozicijose bei paveiksluose.

Kodėl verta įsigyti stabilizuotų samanų?

Stabilizuotų samanų dizainai kelia darbuotojų produktyvumą ir mažina stresą. Stabilizuotos samanos pagyvina interjerą, įneša šiek tiek gamtos į jūsų erdves. Jas labai lengva prižiūrėti. Jos puikiai tinka verslui, jeigu reikia nuotraukos gamtoje, įsigijus stabilizuotų samanų sieną ar paveikslą juos galima naudoti kaip foną ir bus sudarytas buvimo gamtoje įvaizdis. Stabilizuotų samanų dizainai gali būti bet kokios jūsų įsivaizduojamos formos, todėl nebijokite kreiptis į kūrėjus dėl savo vizijos įgyvendinimo.

 

 

Related Posts