Dantų implantai – pagalba atkuriant nepriekaištingą šypseną

Niekas negali ginčytis, kad šypsena yra kiekvieno žmogaus veidrodis. Į ją dažniausiai atkreipiame dėmesį, kai susitinkame pirmą kartą. Tad kiekvieno svajonė ją turėti nepriekaištingą. Vieniems pasiseka ir likimas dovanojo išsvajotąją šypseną, kitiems, deja, natūraliai to gauti nepavyko. Šiais laikais yra įvairių būdų, kaip galima pagerinti savo šypsenos išvaizdą. Vieni naudoja balinamąsias dantų pastas, kiti  – namuose gamintus tepaliukus, dar kiti kreipiasi pagalbos pas odontologus.

Kaip suprantamas danties implantas?

Dantų implantai gali būti apibūdinami kaip nedideli sraigteliai, kurie yra įsukami į žandikaulio kaulą. Jie pakeičia toje vietoje buvusį dantį, kurį reikėjo ištraukti ar įvyko kitas būdas, dėl kurio dantis buvo prarastas. Kai įsuktas implantas įauga ir tinkamai prisitaiko žandikaulio kaule, ant jo montuojamas danties protezas, kuris atrodo visiškai taip pat kaip natūralus dantis. Po šios procedūros bus galima mėgautis ankstesniu gyvenimu, valgyti įvairų maistą bei neturėti komplekso dėl tuščios vietos dantų ertmėje.

Kada galima montuoti danties implantus?

Šį dalyką nuspręsti patiems yra sunku. Pirmiausia reikia pasikonsultuoti su odontologais, kurie apžiūrėję jūsų situaciją galės patarti ar jums gali būti dedami dantų implantai. Bet dažniausiai juos galima rinktis kai:

 1. Turite kalbos sutrikimų, kurie lemia prarasti dantys;
 2. Nesutinkate rinktis dantų protezų, kurie yra išimami ir įdedami į burną;
 3. Burnos audiniai yra nepažeisti;
 4. Burnoje turi būti pakankamas kiekis kaulo, į kurį bus montuojami dantų implantai;
 5. Žandikaulis yra nustojęs formuotis ir augti;
 6. Dėl tam tikros situacijos burnos ertmėje trūksta vieno ar kelių dantų;
 7. Noras išvengti šalia esančių dantų pažeidimų.

Dantų implantų privalumai

Pateikiame kelis dantų implantų privalumus:

 1. Nebus jaučiamas diskomfortas, atrodys, kad tai natūralus dantis;
 2. Garantuotai graži ir tvarkinga šypsena;
 3. Sklandesnis kalbėjimas (jei anksčiau turėjote problemų su tuo);
 4. Retesnis lankymasis pas odontologus, nes implantai yra ilgaamžiai;
 5. Įvairaus maisto pasirinkimo racionas;
 6. Bus užkirstas kelias žandikaulio irimui;
 7. Implantai atrodys taip pat kaip ir natūralūs dantys;

Tačiau svarbu prisiminti, kad dantų implantai pagrinde dedami tada, kai norima atkurti tinkamą kramtymo funkciją ir neleisti įvairioms dantų problemoms kamuoti ateityje.

Dantų implantų priežiūra

Jų priežiūra nėra ypatinga. Įprastai dantų implantai yra prižiūrimi kaip ir įprasti dantys. Tai yra bent jau du kartu per dieną juos reikia valyti dantų šepetėliu, geriausia tai daryti ryte atsikėlus ir vakare prieš einant miegoti. Kad būtų užtikrinta dantų švara, reikėtų naudoti ir tarpdančių siūlą, kuris pašalintu likusius nešvarumus, kurių negalėjo pasiekti dantų šepetėlis. Dantų pasta turėtų būti naudojama be fluoro ir nereikėtų naudoti tokios dantų pastos, kuri yra balinamoji ar skirta rūkantiems. Taip pat, kad užtikrinti tinkamą dantų priežiūrą, reikia reguliariai lankytis pas odontologą, kad dantys būtų apžiūrėti bei kelis kartus per metus turėtų būti atlikta dantų higienos procedūra.

 

 

 

Related Posts