Kardiologas: ar verta pas jį tikrintis savo sveikatą?

Dažniausi susirgimai mūsų šalyje yra nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Kad išvengti šių ligų, pravartu reguliariai lankytis pas šios srities specialistą kardiologą. Jo pagalba galėsime ne tik apsisaugoti nuo jų, bet ir išgelbėti savo gyvybę. Ypač turėtų suklusti tie, kurie artimoje giminėje turi žmonių, kurie jau patyrė ar dabar gydosi nuo šių ligų. Tad gali būti tikimybė, kad ji neaplenks ir jūsų, tad kardiologas tikrai neturėtų būti gydytojas, kurį aplankote labai retai.

Reguliarus lankymasis pas kardiologą

Dažniausiai širdies ir kraujagyslių ligomis serga žmonės, kurie mažai juda, rūko, vartoja alkoholinius gėrimus, maitinimosi įpročiai nėra patys sveikiausi, tuomet tokios žmonių grupės papuola į pirmąsias gretas, susirgti minėtomis ligomis. Tad kardiologo kabinetas neturėtų būti aplenkiamas didžiausiu ratu. Bent jau kartą, o dar geriau kelis kartus per metus reikėtų apsilankyti pas gydytoją ir savo sveikatą pasitikrinti nuodugniai. Jei bus randami pirmieji ligos požymiai, tikėtina, kad juos pagydyti nebus sudėtinga. O jei liga bus įsisenėjusi ir reikiamu laiku nebus imtasi gydymo priemonių, tuomet kardiologas gali ne tik paskirti reikiamus vaistus, bet ir nutarti, kad pravartu gultis į ligoninę, nes reikalingas stipresnis gydymas. Tad, kad tokių nemalonių dalykų išvengtume – vienintelis kelias yra reguliarus lankymasis pas šį gydytoją.

Kokie požymiai rodo, kad laikas apsilankyti pas kardiologą?

Jei vis dėl to nėra paisoma rekomendacijų pas specialistą lankytis reguliariai, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į savo kūno simptomus, jei jaučiate pojūčius, kurių paprastai nejaučiate:

  1. Atsidaręs skausmas širdies srityje, už krūtinkaulio. Ypač jei jis juntamas, kuomet užsiimama aktyvia fizine veikla. Vėliau skausmas gali pereiti ir į kitas kūno vietas, tokias kaip rankos, kaklo sritis, žandikaulis ar skrandžio sritis. Ilgainiui tokiam skausmui nepraeinant atsiranda pykinimas, silpnumas, muša šaltas prakaitas, svaigsta galva.
  2. Pradeda kamuoti dusulys. Verta sunerimti, jei staiga pradedate greičiau pavargti eidamas, nors anksčiau to nebūdavo. Taip pat sunku lipti laiptais, neretai reikia sustoti ir pailsėti.

Jeigu savo kūne ar savijautoje pastebėjote šiuos požymius, vertėtų sunerimti ir kaip įmanoma greičiau kreiptis pas kardiologą apžiūrai. Apsilankymas ne tik gali užkirsti kelią rimtoms ligoms, bet ir išgelbėti gyvybę.

Procedūros, kurias atlieka kardiologas

Apsilankius pas šį gydytoją, gali būti atliktos šios procedūros:

  1. Tyrimas, kuris parodo, koks cholesterolio kiekis yra kraujyje.
  2. Tyrimas, kuris parodo, koks kiekis cukraus yra kraujyje.
  3. Specialus tyrimas, kuris padeda išsiaiškinti kraujagyslių būklę esant ne tik ramybės būsenoje, bet ir aktyviai judant. Tai vadinama veloergometrija.
  4. Atlikta širdies echoskopija.
  5. Atlikta elektrokardiograma.
  6. Išsami konsultacija, kurios metu kardiologas galės atsakyti į rūpimus klausimus bei pateikti rekomendacijas ir kitus pastebėjimus.

Tad jei vis dar dvejojate ar verta apsilankyti pas šį gydytoja, drąsiai galima atsakyti kad taip. Nereikėtų delsti ir apsilankymą nukelinėti kitai savaitei ar kitam mėnesiui. Kuo anksčiau sužinosite savo širdies ir kraujagyslių būklę, tuo ramiau galėsite mėgautis gyvenimu.

Related Posts