sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikato poreikis

Kada reikalingas NT energetinio naudingumo sertifikatas?

Jeigu norite statytis būstą, jį pirkti arba parduoti- tokiu atveju Jums turėtų būti aktualus energinio naudingumo sertifikatas, kuris svarbus ne tik dėl gamtos saugojimo niuansų, tačiau ir dėl savęs paties, kadangi kurti tvarią aplinką yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė.

Tvarumo rodiklius apibrėžia 51 str. – Lietuvos Respublikos statybos įstatymas. Ame nurodomos detalios gairės, kurios apima „Minimalūs pastatų energinio naudingumo reikalavimai ir pastatų energinio naudingumo sertifikavimas“ taisykles.

Kadangi energetinio naudingumo sertifikatas kaina yra gana maža – svarbiausia yra ne rūpintis juo, tačiau tinkamai sutvarkyti būstą, kad jis atitiktų keliamus reikalavimus. Žinoma, taip pat ir rasti įmonę, kuri reikia vertinimo paslaugas.

Daugeliui atrodo, kad sertifikatas reikalingas tik tokiu atveju, kai planuojamas naujo būsto statymas. Tačiau tai nėra tiesa. Specialistai pabrėžia, kad jo reikia, kai:

  1.     Planuojamas ir būsto pardavimas arba nuoma. Dažniausiai nuoma yra pamirštama. Tačiau įvertinkite tai, jog kai kuriems klientams labai svarbu, kad pastatui reiktų skirti kuo mažiau papildomų išlaidų. Kuo objektas yra žemesnės klasės – tuo jo išlaikymo kaštai yra didesni. Natūralu, kad išlaiduoti nenori nei ienas verslas, kuris renkasi patalpų nuomą.
  2.     Žinoma, vertinimas reikalingas ne tik tokiu atveju, kai parduodamas arba nuomojamas visas pastatas, tačiau taip pat ir jo dalis. Tiesa, tokiu atveju taip pat gali būti vertinama tik tam tikro objekto dalis. Ypač tuomet, kai iena yra sutvarkyta, o kita dalis, kuri nepriklauso paslaugos, užsakovui – nėra tinkamai prižiūrėta. Tiesa, ir jos kokybė lemia bendras išvadas.
  3.     Galiausiai taip pat paslaugas reikalinga ir tokiu atveju, kai vertinamas didesnis nei 250 kvadratinių metų pastatas, kuriame yra vykdoma komercinė, pramonė, prekybos ir kita veikla. Vertinimą reikia atlikti kartą per 10 metų ir gauti rezultatai privalo būti atspausdinti ir pakabinti matomoje vietoje.

Priežasčių yra labai daug, tad su gera komanda – viskas bus kur kas paprasčiau. Svarbiausia rinktis pačius geriausius savo sferos specialistus, kurie ne tik atliks tikslius vertinimus, tačiau taip pat ir tai padarys kuo greičiau.

 

Related Posts