Granulinių katilų privalumai

Kiekvienas gali rinktis tokį šildymo būdą, kuris yra patogus ir naudingas. Kadangi šiandien galima rinktis iš labai daug variantų, gali būti sunku apsispręsti, ką pasirinkti, nes bet kokia šildymo sistema turi savus privalumus. Tad šiame straipsnyje papasakosime apie vieną iš jų, tai yra granulinius katilus. Galėsite pamatyti konkrečius privalumus, kodėl verta rinktis šitą šildymo sistemą.

Efektyvumas gali būti daugiau nei 90 proc.

Turbūt vienas didžiausių granulinių katilų privalumų tas, kad jų efektyvumas siekia daugiau nei 90 proc. Vadinasi, visa energija yra panaudojama tinkamai ir ji nėra švaistoma. Turbūt šis prietaisas yra vienas pirmaujančių šildymo prietaisų, kuris taip efektyviai panaudoją energiją. Todėl visos investuotos lėšos bus panaudojamos tinkamai ir patiriama labai mažai nuostolio.

Nebūtinas kaminas

Granulinių katilų labai didelis privalumas yra tas, kad jie gali veikti be kamino. Labai dažnai naujai statomi namai yra statomi be kamino, todėl labai dažnai ne visos šildymo sistemos yra tinkamos. Granuliniai katilai netinkamas medžiagas gali pašalinti per ventiliavimo sistemą. Jeigu toks katilas yra pastatomas toliau nuo vėdinimo sistemos, tuomet netinkamos medžiagos turėtų būti pašalinamos per specialų vamzdelį.

Nedidelės išlaidos kurui

Apskaičiuojant visas patiriamas išlaidas, labai svarbu į šį sąrašą įtraukti ir medžiagas, kurios bus naudojamos šildant namus. Tai taip pat gali būti vienas iš veiksnių, renkantis kokią šildymo sistemą rinktis. Granuliniai katilai šilumą gauna degindami specialias granules. Jos yra vienas iš pigiausių variantų, kurį galima rinktis. Be to, jos parduodamos labai patogiai, ganėtinai dideliuose maišuose, tad juos patogu laikyti namuose per daug neužsikraunant.

Granuliniai katilai pildomi retai

Kai kurie žmonės šildymo katilus renkasi pagal tai, kaip dažnai juos reikia pildyti, kad jie degtų ir skleistų šilumą. Kai kuriems gali atrodyti, kad granulinius katilus reikia pildyti labai dažnai nes pačios granulės nėra didelės ir jos greitai sudega. Tačiau šį katilą pakanka pildyti tik du kartus per parą, todėl dažnai to daryti tikrai nereikės, ko pasekoje, nereikės gaišti laiko ir manyti, kad šiluma greitai dings.

Kitos patogios funkcijos

Granuliniai katilai gali turėti ir kitas patogias funkcijas, tokias kaip:

  • Nuotolinis valdymas. Jį galite reguliuoti net ir nesant namuose. Kaip pavyzdys galėtų būti didesnis šilumos pareguliavimas prieš grįžtant į namus.
  • Ne visi prietaisai gali būti su tokiu valdymu. Kai kuriuos reikia valdyti tiesiogiai. Toks valdymas kai kam gali būti žymiai patogesnis nei kad nuotolinis.

 

Related Posts