Ką reikia žinoti apie sportinių batelių pasirinkimą?

Ką reikia žinoti apie sportinių batelių pasirinkimą?

Sportinių batelių ekspertai teigė, kad labai svarbu perkant sportinius batus ir juos pasimatavus, jaustis patogiai. Jūsų koja turi būti komfortiškoje padėtyje ir jaustis stabiliai. Anot ekspertų, bet kokiai sporto šakai perkant atitinkamus batus, galioja viena esminė taisyklė, kurios patartina laikytis. Taigi perkant batus, turėtų būti maždaug pusė colio vietos nuo didžiojo piršto iki bato galiuko (įsitikinkite, kad dydis priklauso nuo didžiausios pėdos, jei ji didesnė už kitas). Vykdydami veiklą neturėtumėte jausti jokių spaudimo taškų. Vertindami batus į visa tai atsižvelkite, tačiau nenusipirkite per didelių batų, nes tai gali būti rimta priežastis traumoms sporto salėje, kuomet jūsų koja praranda stabilumą. .

Bato forma. Dažniausiai ekspertai nurodo, kad batų forma turi atitikti jūsų pėdos formą, kad ji geriausiai tiktų. Dažniausiai tai vadina pėdos atvaizdavimu, o tai pažymi, kad dėvint bet kokius sportbačius turėtų jaustis kaip „kojos tiesimas“. Bato forma yra pakankamai susijusi su mūsų pėdos forma, tad rinkitės labai atsakingiau, kad jūsų pėda po to nesideformuotų dėl netinkamo bato kaltės. Taip pat atkreipkite dėmesį į bato atramą, jūsų kulnas turi stabiliai remtis į bato atramą. Tai labai svarbu sportuojant sporto salėje ir norint išvengti rimtesnių traumų.

Bato patogumas. Ar batas yra minkštas, ar tvirtesnis? Ar bato skliautas spaudžia ar laisviau apspaudžia koją? Ar jaučiate, kad užsidėjus sportinius batelius jūsų koja jaučiasi nepatogiai? Dažniausiai ekspertai teigia, kad visos šios savybės yra svarbios vertinant batą tiek dėl patogumo, tiek dėl traumų prevencijos. Dėl jūsų anatomijos ir biomechanikos galite labiau susižaloti su netinkama avalyne, tačiau dėvint jums tinkamus batus galite mažiau susižaloti. Jums tinkamų batų pirkimas bus vertas kiekvieno cento. Daugiau patarimų ir specialistų rekomendacijų galite rasti sport4u.lt.

Related Posts