Kaip atskirti, ar kvepalai originalūs?

Ne paslaptis, kad garsiais prekiniais ženklais pažymėti, originalūs kvepalai pareikalauja kiek didesnių išlaidų, tačiau žinodami, kiek pastangų įdėjo jų kūrėjai, nepagailime net ir didesnių pinigų. Visgi, dabar tokius kvepalus galima įsigyti skirtingose vietose, tad pasitaiko atvejų, kuomet vietoj originalo turime tenkintis klastote. Siekiant išvengti tokių situacijų, pravartu išmokti atskirti originalius kvepalus – šį kartą aptarsime pagrindinius aspektus, kurie leis tai padaryti.

Pakuotė

Logiška, kad kokybiški, originalūs kvepalai bus įdėti į tokiomis pačios savybėmis pasižyminčias pakuotes, tad turėtumėte jas atidžiai paanalizuoti. Tikrieji gamintojai pasitelkia skaidrų, kokybišką celofaną, kuris yra apvyniojamas aplink visą dėžutę. Jis turėtų būti prie jos gerai prigludęs ir jokiu būdu neturėtų matytis klijų ar kitų panašių žymių. Tiesa, siekiant tvarumo, naujausių kvepalų pakuotės gali būti ir be papildomo plastiko, tačiau net ir tokiu atveju pavyks atskirti klastotę. Dažų kokybė, serijos numeris, brūkšninis kodas – tai keletas tokių indikatorių.

Užrašai

Klastočių gamintojai visais įmanomais būdais vengia atsakomybės, todėl dažnai šiek tiek pakoreguoja populiariausių prekinių ženklų ar konkrečių kvepalų pavadinimus. „Chanel“ kvepalai gali pavirsti į „Channel“, „Gucci“ – į „Guci“ ir panašiai. Savaime suprantama, kad tai nėra gamintojų klaida, tad jeigu į rankas pateks tokia kvepalų pakuotė, neturėtų kilti abejonių, jog jie nėra originalūs. Tokius užrašus verta panagrinėti atidžiai: stengiamasi, kad tokias klaidas Jums būtų kuo sunkiau pastebėti.

Flakonėlis

Atidžiau panagrinėję originalių kompanijų siūlomus flakonėlius, netruktumėte pastebėti, kad dažnai jie yra labai įmantrūs – toks sprendimas iš dalies pasirenkamas ir dėl to, kad juos būtų sunku nukopijuoti. Tad net ir tuomet, jei pakuotė nesukėlė įtarimų, papildomai turėtumėte paanalizuoti patį buteliuką – jis taip pat turėtų būti aukštos kokybės, su nepriekaištinga apdaila. Jei kyla abejonių, atitinkamų kvepalų flakonėlio nuotrauką turėtumėte susirasti internete: tuomet dar lengviau galėsite pastebėti bet kokius neatitikimus.

Kaina

Net ir pačios aukščiausios kokybės kvepalai dažnai yra parduodami su įspūdingomis nuolaidomis, tačiau ir geros kainos turi tam tikras ribas. Jei Jūsų dėmesį atkreipę kvepalai vienoje vietoje parduodami keliais kartais pigiau, tai – ženklas, kad reikėtų atidžiau panagrinėti visus šiame straipsnyje aptariamus rodiklius. Papildomai galite pasidomėti kitų pardavėjų pasiūlymais ir atkreipti dėmesį į atitinkamų kvepalų kainas užsienio rinkoje: taip dar lengviau suprasite, kokia jų kaina iš tiesų yra reali. 

Pardavėjas

Klaidinga manyti, kad originalius kvepalus galima rasti tik specializuotose parduotuvėse, tačiau tikrai nereikėtų pasitikėti turgaus prekeiviais ar pavieniais skelbimais internete. Visgi, tikrai netrūksta tiek internetinių, tiek ir fizinių parduotuvių, kuriuose galima atrasti originalių kvepalų pakuočių. Turėtumėte atlikti namų darbus ir pasidomėti atitinkamais pardavėjais bei kitų pirkėjų atsiliepimais – ši informacija išduos, ar jais iš tiesų verta pasitikėti. El. parduotuvėje Pigu.lt Versace ir kitų kompanijų siūlomi kvepalai pasižymi plačiu asortimentu – čia rasite tik kokybiškus, originalius produktus.

Aromatas

Kvapo išsilaikymas ir stiprumas priklauso nuo konkrečios koncentracijos – net ir kokybiškiausi EDT kvepalai šiuo aspektu nusileis stipriausiems, PP koncentracijos aromatams, tad reikėtų nepamiršti atsižvelgti ir į šią informaciją. Visgi, padirbti aromatai dažniausiai užuodžiami kur kas trumpiau, o taip pat sunkiau yra pastebėti natų daugiasluoksniškumą. Pagal šį aspektą kvepalus įvertinti bus sudėtingiausia, tačiau jei juos pirkote nebe pirmą kartą, skirtumas turėtų būti pakankamai akivaizdus.

Įsiminę visus šiuos rodiklius, pakankamai lengvai turėtumėte atskirti originalius kvepalus nuo jų klastočių. Tereikia paskirti šiek tiek laiko ir atidžiai juos paanalizuoti – taip tikrai pavyks išvengti nemalonių situacijų. 

 

Related Posts