kaljanas

Kaljanas – jaukiems vakarams su draugais

Kaljanas – jaukiems vakarams su draugais

Šiomis dienomis vis daugiau žmonių ieško naujų, nepatirtų pramogų, naujovių. Taip siekiama nors trumpam atiktrūkti nuo darbinės rutinos, atsipalaiduoti. Viena iš naujai atrandamų pramogų yra kaljanas. Jis turi didelį susidomėjimą, kadangi priešingai nei paprasti rūkymo prietaisai kaip bongai, pypkės ar cigaretės, čia  rūkymas yra šventinis ritualas, dažniausiai su draugais ir savaitgaliais. Geroji kaljano savybė yra tai, jog dūmas perfiltruojamas vandeniu ir tampa švaresnis.  O ilgas jo pasiruošimas lemia tai, jog kiekvieną dieną jo vartoti tiesiog neturėtumėte laiko. O priešingai yra su kitais prietaisais, kuriuos pasiruošti tereikia pridegti tabaką.

Kodėl kaljanas taip išpopuliarėjo?

kaljanas
Hookahshop.lt parduotuvės foto

Kaljanas arabiškoje kultūroje jau minimas yra prieš tūkstančius metų. Tai yra nenuostabu, kadangi šiose šalyse yra uždraustas arba iš dalies uždraustas alkoholio vartojimas, o kaljanas yra patapęs kiekvienų namų puošmena bei šventiniu ritualu. Kiekviena šeima turi net slaptą gero ir kokybiško kaljano paruošimą, kurį perduoda iš kartos į kartą savo šeimai. Atostogaujantys Turkijoje ar Egipte turbūt jau žino – kaip ten vietiniai vertina kaljaną.

Arabiška kultūra palaipsniui prigyja ir Europoje. Pavyzdžiui Vokietijoje galima skaičiuoti tūkstančius kaljano barų – kitaip dar vadinamų kaljaninėmis. Jos veikia kaip normalūs, mums priimtini barai, žmonės ateina čia gerai praleisti laiką ir atsipalaiduoti. Sutinkami bendraminčiai, pasidalijama patirtimi iš įvairių temų.

Kaljanas Lietuvoje iš naujo yra atrastas pandeminiu laikotarpiu. Kuomet turėjome įvairius pramogų apribojimus, o kartais net ir uždarymus. O dabar galime pamatyti vis daugiau kaljano entuziastų, kurie dalinasi nuotraukomis, video tam specializuotose grupėse, kuriose vartotojų skaičius taip pat nuolatos auga.  Žmonės, kurie nesiryžta nusipirkti savo kaljano – naudojasi paslauga, kuri vadinasi kaljano nuoma. Šios paslaugos dėka Jus gaunate visą reikalingą įrangą – taureles, kolba, šlangeles, žnyples bei degiklius ir kandiklius kaljanui. O jeigu yra poreikis galite užsisakyti kaljanų meistrą į namus, ir jis Jums paruoš patį geriausią kaljaną. Jeigu matysite, jog Jums kaljanas patiko, galėsite jį įsigyti geriausiomis kainomis hookahshop.lt internetinėje parduotuvėje, arba fizinėje parduotuvėje Vilniuje.

Kaljaną patariame pasirinkti pagal Jūsų poreikius ir biudžetą. Kiekvienas kaljanas turi savo ypatybes, kurias pravartu žinoti. Patariame kreiptis į savo srities specialistus.

 

Related Posts