Kelio ženklai: dažniausiai pasitaikančios bėdos

Tikriausiai niekas negalėtų ginčytis, kad vairavimas labai priklauso nuo kelio ženklų. Geri vairuotojai į juos atkreips dėmesį ir jų laikysis. Nors kelio ženklų yra pačių įvairiausių ir dažnai kyla mintis, kaip įmanoma juos visus žinoti ir įsiminti. Nors rodos, visi jie yra išmokti, tačiau neretai kyla keblumų ar kitų nemalonių situacijų susijusių su kelio ženklais, tad šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie tai.

Kelio ženklų painiojimas

Ši problema yra gan dažna, nes ne visi vairuotojai yra įsitikinę, kad juos žino. Kiti mano, kad kelio ženklai yra pažįstami, bet kažkodėl supainioja jų reikšmes. Dažniausias atvejis, kada iškyla tokia problema yra maišomi ženklai, kur eismas yra draudžiamas. Tokius ženklus galime išskirti du, tai yra raudoname fone esantis baltas stačiakampis, dar kitaip vadinamas plyta ir baltas apskritimas su raudonu apvadu. Šie abu kelio ženklai riboją eismą. Tik plytos ženklas reiškia, kad bet koks transporto priemonių eismas yra ribojamas ir jam draudžiama važiuoti nurodyta kryptimi, išskyrus maršrutinį transportą. O esant kitam minėtam ženklui eismas galimas tik maršrutiniam transportui ir neįgaliesiems. Tačiau šiuos minėtus ženklus maišo beveik kas trečias vairuotojas ir dažnai juos pažeidžia. Tai yra tik vienas pavyzdys, kurį galima išskirti.

Kelio ženklų nematymas

Ši problema labiau galioja išsiblaškiusiems vairuotojams, kurie, nors tai ir draudžia kelių eismo taisyklės, bet prie vairo užsiima pašaliniais dalykais, tokiais kaip pokalbiai telefonu, kavos gėrimas ir kiti panašūs dalykai. Dėl papildomai atliekamų veiksmų, vairuotojai negali sukoncentruoti dėmesio ir taip pro akis praleidžia ne vieną ženklą, dėl kurio neretai sulaukia nemalonumų, tai yra baudos.

Kelio ženklai pamirštami, nes naudojami retai

Mokantis vairavimo teorijos, KET mokomojoje medžiagoje yra pavaizduoti ir aprašyti visi kelio ženklai, kurie gali būti sutikti kelyje. Mokantis teoriją, dažniausiai visi šie ženklai yra išmokstami ir dėl to nekyla didelių problemų. Bet praktikoje yra visai kas kita. Pirmiausia, keliuose galima pamatyti ne visus kelio ženklus, kuriuos mokėtės. Ir tai padaro įtaką, kad ilgainiui tie kelio ženklai pasimiršta. Tai yra natūralus procesas ir baimintis dėl to nereikėtų. Jei vis dėl to norite atnaujinti kelio ženklų žinias, galite apsilankyti internetinėje svetainėje: https://reidasofficial.lt  čia rasite įvairius kelio ženklų atvaizdus, kuriuos jau galbūt pamišote ir tai bus puiki proga prisiminti.

Related Posts