Kiliminės dangos klojimas: kaip jam pasiruošti

Dažniausiai, norint kloti kiliminę dangą samdome specialistus, kurie išmano šį darbą ir gali jį atlikti be didelių nesklandumų. Tačiau jei norite šią paviršių išsikloti patys, pateikiame kiliminės dangos klojimas Vilniuje specialisto patarimus, kuris sudės akcentus, į ką reikia atkreipti dėmesį klojant tokią dangą, kaip ją išsirinkti ir atsakys į kitus svarbius klausimus.

Kaip išsirinkti kiliminę dangą?

Atvykus į parduotuvę, galima pastebėti begalę kiliminės dangos rūšių. Kaip pataria specialistas, turime žinoti, kokiame kambaryje ji bus klijuojama, ar tame kambaryje bus daug daiktų, kurie uždengs kiliminę dangą ar ne. Jei daiktų bus nemažai, galima rinktis paviršių, kuris turi šiek tiek ilgesnio siūlo, nors jo priežiūra reikalauja daugiau dėmesio, bet kadangi kambaryje bus nemažai daiktų, tai priežiūros plotas sumažės gal netgi per pus. Na, o jei kambaryje nebus daug daiktų, tarkime ji klojama darbo kambaryje, kur yra darbo stalas ir keletas spintelių, tuomet rekomenduojama rinktis dangą, kuri yra lengvai prižiūrima, nes jos plotas bus gan nemažas. Kitas aspektas yra spalva. Ją taip pat svarbu derinti prie kambario ar jo detalių. Improvizuoti su įvairiomis spalvomis nepatartina, nes ji gali nederėti ir taip trikdyti visą interjerą. Na ir kitas aspektas tas, kokiu būdu norėsite klijuoti kiliminę dangą. Nuo to taip pat priklauso dangos pasirinkimas. Nes skirtingi paviršiai gali būti klijuojamos įvairiais būdais.

Pagrindo paruošimas klijuojant kiliminę dangą

Pagrindiniai patarimai, kuriuos įvardija specialistas:

  1. Prieš pradedant visus darbus, iš kambario svarbu išnešti visus daiktus, kad jis būtų tuščias. Nesvarbu, kad kambaryje yra daug spintų ir po jomis nesimatys ar kiliminė danga yra, ar ne. Būtina, kad kambarys būtų tuščias ir ji dengtų visas kambario grindis.
  2. Švariai išvalyti grindis, kad būtų pašalinti visi nešvarumai ir dulkės.
  3. Svarbu, kad grindys būtų gerai išdžiovintos. Niekada neskubėkite tiesti jos iš karto po grindų išplovimo.
  4. Prieš klojant reikėtų išsimatuoti vietas, kur bus reikalingas dangos kirpimas.

Patarimai, kaip prižiūrėti kiliminę dangą

Kad kiliminė danga tarnautų kaip įmanoma ilgesnė laiką, patartina ją siurbti siurbliu bent kelis kartus per savaitę, taip užkirsite kelią rinktis dulkėms ir kitiems nešvarumams. Taip pat rekomenduojama retkarčiais ją išvalyti drėgnu valymu. Jei ant kiliminės dangos nukrito maistas, kuris paliko riebaluotą dėmę, rekomenduojama tą dėmę valyti su specialiais valikliais, kurie skirti tokiai dangai ir taip nepaliekant dar papildomos valymo dėmės.

Related Posts