Kokie mitai vyrauja apie šunų maistą?

Tie, kas namuose turi augintinius, visada turi domėtis tam tikrais dalykais, kad turėtų bent jau pradines žinias visose srityse. Tačiau kai yra domimasi per daug, galima atrasti pačių įvairiausių keistenybių, kurios yra išgalvotos ir tikrai nepasitvirtinusios. Bet atsiranda ir tokių žmonių, kas tokiais dalykais tiki ir kartais net tokiais įsitikinimais gali pakenkti augintinių sveikatai. Tad šį straipsnį parengėme būtent tam, kad sužinotumėte pačius dažniausius mitus apie šunų ėdalą.

Šunų ėdalas gali tik numalšinti alkį

Šį teiginį galima priskirti prie mitų, nes tinkamai pasirinktas ir aukščiausios kokybės maistas gali ne tik numalšinti šunų alkį ir taip patenkinti jų poreikius. Tačiau tikrai verta žinoti, kad jis gali padėti susitvarkyti ir su smulkesnėmis sveikatos problemomis, kaip pavyzdys gali būti žarnyno ligos. Aišku, nereikia galvoti, kad nusipirkus paprastą maistą iš prekybos centro, tai bus galima sutvarkyti. Tokiu atveju reikėtų rinktis specializuotą ėdalą, tokį kaip Advance. Jame sudėtos tokios medžiagos, kurios gali padėti susitvarkyti ar bent jau palengvinti smulkias sveikatos problemas.

Dietos – ne šunims

Tie, kas per daug myli šunis, tikrai skiria labai daug dėmesio šunims, todėl jis kartais gali netgi pakenkti jiems. Norint palepinti savo augintinį dažnai jam duodame labai įvairaus maisto, kuris kartais netgi gali netikti, taip pat mėgstama duoti ir įvairių skanukų. Tačiau visa tai gali nuvesti šunis prie nutukimo, kas naudos tikrai neatneš. Jiems tada būna sunku judėti ir didžiąją laiko dalį jie praleidžia gulėdami. Tikrai nereikėtų galvoti, kad jeigu atsitiko tokia situacija, šuniui negalima skirti dietos. Aišku, jo nereikėtų marinti badu, bet verta pasirūpinti kokybišku maistu, tokiu kaip Advance, stengtis mažiau duoti įvairių skanukų ir aišku daugiau judėti.

Pirkti tik tokio skonio ėdalą, kuris patinka šuniui

Tikriausiai daug kas taip ir daro, nes taip nereikia sukti galvos, nes visada žinome, kad šuo yra paėdęs ir nėra alkanas. Tačiau patartina, tam tikru laikotarpiu ėdalą keisti, nes:

  • Skirtingas maistas gali duoti įvairias skirtingas medžiagas, kurios reikalingos šunims;
  • Net jeigu tam tikrą skonį mėgsta šuo, tačiau tikrai ne visada jis gali tikti jo organizmui, tad nuolat juo šerti būtų didelė klaida;
  • Kaip žinia, šuns ėdalas dar yra skirstomas pagal įvairias kategorijas, tai yra amžių, svorį ir panašiai, todėl į tokius dalykus taip pat atsižvelgti reikėtų.

 

 

Related Posts