Priklausomybė alkoholiui – šiuolaikinės visuomenės problema?

Priklausomybė alkoholiui yra dažna liga šiandien. Tačiau jos pradžią galima matyti dar nuo senų laikų. Tačiau anksčiau tai nebuvo laikoma liga ar net priklausomybe alkoholiui, nes tai buvo kasdienybės dalis. Šiandien patobulėjusi medicina bei supratimas apie patį žmogų leidžia suprasti, jog neigiamas alkoholio poveikis veikia ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, o priklausomybė alkoholiui vystosi taip pat iš šių dviejų pusių.

Kaip atpažinti ir kaip padėti?

Priklausomybė alkoholiui gali būti atpažįstama keliais būdais: fizinis potraukis ir fiziniai pojūčiai jo negavus arba gyvenimo kokybės prastėjimas dėl alkoholio poveikio ir laikymo prioritetu. Alkoholis kiekvieno žmogaus organizmą veikia skirtingai. Vienus ramina, kitiems kelia agresiją. Tačiau abstinencijos simptomai dažnai yra panašūs – nemalonūs pojūčiai, pykinimas, nuotaikos pasikeitimas, irzlumas. Taip pat svarbu pastebėti ir kaip keičiasi gyvenimo kokybė – jei alkoholis tampa prioritetu, darbas, šeima, draugai yra nebe tokie svarbūs kaip išgerinėjimai, tai jau yra priklausomybė alkoholiui, kuriai išgydyti reikia specialistų pagalbos.

Jeigu matote, kad jūsų artimas žmogus turi priklausomybę alkoholiui, padėti tikrai galite, tačiau tai yra sunku. Priklausomybė alkoholiui yra sunki ir lėtai besivystanti liga, todėl pirmieji jos požymiai gali net neatrodyti kaip ligos požymiai. O padėti, kai pats žmogus nepripažįsta savo ligos ir neieško pagalbos, nėra lengva. Padėti galite pasiūlydami savo palaikymą, padėti ieškoti pagalbos bei neteisti jei vienas metodas nepavyko. Jeigu pokalbis ir siūlymas ieškotis pagalbos neveikia – neverskite žmogaus to daryti ne savo valia. O svarbiausia – nekaltinkite jo. Dažnai priklausomybė alkoholiui turi daug gilesnes šaknis, kurias atrasti turi pats žmogus.

Alkoholizmo gydymas psichologo ir lazerio pagalba

Šis metodas priklausomybei nuo alkoholio gydyti yra jau ne naujiena. Dauguma centrų naudoja tokią praktiką ir taip stengiasi padėti žmonėms. Kodėl tai yra efektyvu? Psichologo konsultacija yra priklausomybės alkoholiui priežasčių nustatymas. Tai padeda nustatyti, kodėl ši liga atsirado, kodėl žmogus pasidavė priklausomybei ir kas yra slepiama po ja. Lazerio terapija tuo tarpu padeda mažinti fizinę priklausomybę. Priklausomybė alkoholiui dažnai pasireiškia įvairiais fiziniais diskomfortais, tad mažinant juos, yra lengviau ir atsisakyti priklausomybės.

Priklausomybė alkoholiui nėra reta liga, tačiau pagalbos dėl jos kreipiasi ne visi. O kreiptis dėl pagalbos ir yra svarbiausia, nes tik tokiu būdu galima išsikapanoti iš esamos duobės ir pagerinti savo gyvenimo kokybę.

 

 

 

 

Related Posts