Šuns mitybos poreikiai gali keistis dėl įvairių priežasčių – amžiaus, sveikatos būklės ar net asmeninių šeimininko pageidavimų. Galbūt atradote geresnės maistinės vertės prekės ženklą, o gal veterinaras rekomendavo specializuotą dietą. Kad ir kokia būtų priežastis, pereinant nuo vienos rūšies pašaro prie kitos, nesvarbu, ar tai būtų granulės, ar konservuotas šunų maistas, ar atvirkščiai, labai svarbu užtikrinti, kad perėjimas būtų sklandus ir lengvas jūsų šuns virškinimo sistemai. Šiame straipsnyje pateikiamas išsamus vadovas, kaip pereiti prie naujos mitybos nesukeliant šuniui kančių ar diskomforto.
Kodėl reikia palaipsniui pereiti prie naujos mitybos?
Šunų, kaip ir žmonių, virškinimo sistema pripratusi prie tam tikrų rūšių maisto. Staigus pokytis gali sutrikdyti jų žarnyno florą ir sukelti virškinimo problemų, tokių kaip viduriavimas, vėmimas ar net sumažėjęs apetitas. Laipsniškas perėjimas leidžia virškinimo sistemai prisitaikyti lėtai ir sumažina galimas nepageidaujamas reakcijas.
Sklandaus perėjimo prie naujos mitybos etapai
Prieš pradėdami naudoti bet kokį naują maistą, įskaitant šunų konservus, įsitikinkite, kad esate gerai informuoti apie jo sudedamąsias dalis, maistingumą ir naudą. Įsitikinkite, kad jis tinka jūsų šuns amžiui, veislei ir sveikatos būklei.
- Planuokite iš anksto: Geriausia, jei perėjimą prie naujo ėdalo paskirstysite per septynias dienas, todėl pasirūpinkite, kad turėtumėte pakankamai senojo ir naujojo ėdalo.
- Sumaišykite seną ir naują maistą: Pradėkite nuo to, kad į įprastą senojo maisto porciją įmaišysite nedidelį kiekį naujo maisto. Palaipsniui didinkite naujojo maisto dalį, kasdien mažindami senojo maisto kiekį.
1-2 diena: 75 % seno maisto, 25 % naujo maisto
3-4 diena: 50 % seno maisto, 50 % naujo maisto
5-6 diena: 25 % seno maisto, 75 % naujo maisto
7 diena: 100 % naujo maisto
- Stebėkite savo šunį: Stebėkite savo šuns elgesį, apetitą ir išmatų konsistenciją perėjimo metu. Jei pastebėsite kokių nors nepageidaujamų reakcijų, apsvarstykite galimybę pratęsti pereinamąjį laikotarpį arba pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju.
- Laikykitės grafiko: Jei atrodo, kad viskas klostosi gerai, gali kilti pagunda paskubinti procesą, tačiau visada geriau būti atsargesniems ir laikytis laipsniško grafiko.
- Svarbiausia – nuoseklumas: Užtikrinkite, kad šėrimo laikas būtų pastovus. Toks reguliarumas padės sumažinti bet kokį galimą stresą ar nerimą, susijusį su nauju maistu.
- Venkite papildomų skanėstų: Perėjimo prie naujo maisto metu venkite duoti šuniui papildomų skanėstų ar žmogaus maisto. Taip galėsite stebėti, kaip šuo reaguoja į naują mitybą be jokių klaidinančių kintamųjų.
Ką daryti, jei mano šuo atsisako naujo maisto?
Kartais šunys gali dvejoti arba visiškai atsisakyti išbandyti naują maistą. Pateikiame keletą patarimų, kaip elgtis tokiais atvejais:
- Užtikrinkite, kad maistas būtų skanus: Kai kurie maisto produktai, ypač tam tikrų rūšių šunų konservai, gali būti skanesni, kai jie patiekiami kambario temperatūros, o ne šalti iš šaldytuvo.
- Gerai išmaišykite: Užtikrinkite, kad senasis ir naujasis maistas būtų gerai sumaišyti, kad šuo nesirinktų tik pažįstamo maisto. Konservai šunims patinka labiau, pamėginkite ir juos.]
- Būkite kantrūs: Nespauskite ir neskubinkite. Jei jūsų šuo praleidžia valgį, nieko baisaus. Per kitą valgymą vėl pasiūlykite sumaišyto maisto.
- Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju: Jei pasipriešinimas tęsiasi arba pastebėjote kokių nors nepageidaujamų reakcijų, kreipkitės į veterinarijos gydytoją.
Išvada
Pervedant šunį prie naujos mitybos reikia kantrybės, stebėjimo ir metodiško požiūrio. Atlikę tinkamus veiksmus ir ėmęsi atsargumo priemonių galite užtikrinti, kad jūsų kailinis draugas sklandžiai prisitaikys prie naujo maisto, taip sudarydami prielaidas tolesnei jo sveikatai ir laimei. Atminkite, kad kiekvienas šuo yra unikalus, ir nors daugeliui šunų tinka septynių dienų perėjimas, kai kuriems gali prireikti daugiau laiko. Visada teikite pirmenybę savo augintinio komfortui ir, jei abejojate, pasitarkite su veterinarijos gydytoju.