Aukščiausio lygio darbuotojų paieška. Ką jiems pasiūlyti?

Aukščiausio ir aukštesniojo lygio darbuotojų paieška:

Norime pasikalbėti itin aktualia tema šiomis dienomis, tai darbuotojų paieška. Kaip prisivilioti dirbti aukštesnio ir aukščiausio lygio specialistus. Kaip dirba personalo atrankos ir darbuotojų paieškos įmonės. Kodėl verta samdyti šias įmones, o ne ieškoti darbuotojų patiems? Su kokiais sunkumais dažniausiai susiduriama. Apie šiuos ir kitus klausimus pasikalbėsime netrukus.

Kuo aukštesnės pareigos – tuo sudėtingesnė ir paieška

Manau sutiksite, jog stiprų pardavimų vadovą, ar programuotoją bus rasti sunkiau, nei sandėlio darbuotoją ar gamybos operatorių. Dėmesio vertų aukštesniojo lygio specialistų turime ne tiek daug, nors   pagal statistikos departamento pateikiamus duomenis, net 24% šalies gyventojų turi aukštąjį išsilavinimą. Tačiau kai kurie specialistai – programuotojai – gali būti savamoksliai , tačiau kur kas pranašesni, nei tie, kurie baigė studijas tik dėl formalumo.  O pardavimų vadovas gali būti kadaise baigęs inžinerijos studijas, tačiau susirinkęs reikiamą patirtį tapo tikru savo srities specialistu. Kiekvienas atvejis yra išskirtinis. Šių darbuotojų trūkumas tampa vis didesnė problema  regionuose. Kartu sudėtingesnė darosi ir paieška.

Tad Lietuvos verslui tenka pasiteikti kūrybinius bei nestandartinius sprendimus, siekiant privilioti darbuotojus pas save. Dažniausius sprendimus paminėsime apačioje:

  • Išskirtinės sąlygos dirbti nuotoliu. Juk svarbiausia pasiektas rezultatas, ir laiku atlikti darbai, tiesa?
  • Darbinis automobilis, ar kuro kompensavimas. Tai taip pat gali būti viena iš priemonių motyvuoti darbuotoją.
  • Komfortiškos darbo vietos kūrimas. Turbūt teko girdėti, kuomet programavimo įmonės darbuotojams biuruose įrengia poilsio kambarius, kuriuose galima rasti gėrimų, ar užkandžių, ar net žaidimų kompiuterių. Šios priemonės skirtos atsipalaiduoti ir nors trumpam atitrūkti nuo darbo.
  • Įmonės renginiai ir išvykos bei mokymai. Tai yra kartu ir motyvacinė priemonė pasirinkti Jūsų įmonę, tačiau tuo pat metu ji gali pasitarnauti kaip darbuotojų išlaikymui.  Anglų kalboje šis terminas žinomas kaip team building ( komandos formavimas).
  • Konkurencingas atlyginimas ir nuo pasiektų darbo rezultatų priklausančios premijos yra savaime suprantamas ir privalomas dalykas.

Kaip atsirinkti gerus specialistus?

Vienos strategijos neįmanoma pritaikyti kiekvienam atvejui.  Faktas, tai jog reikės skirti daug brangaus laiko, arba samdyti profesionalius personalo atrankos specialistus. Kartais gali prireikti net ir 4-6 darbo pokalbių etapo. Įsivaizduokite, kiek laiko ir energijos skirti darbo pokalbiams, analizuoti detales, sukurti praktines užduotis, jog įsitikinti kandidato kompetencija. Ne kalbant apie tai, kiek reikia perskaityti CV ir sudėlioti visus taškus ir išsirinkti kandidatą.

Didelis privalumas personalo atranka ir darbuotojų paieška užsiimančiu įmonių tai, jog jos turi savo buvusių kandidatų duomenų bazę, turi stiprų įdirbį socialiniuose tinkluose kaip Linkedin. O ką jau kalbėti apie paieškos metodus, ir visas know-how žinias, kurias jie turi. Greičiau rasdami reikiamą darbuotoją, greičiau atliksite ir darbus. O tai svarbu, kuomet yra įsipareigojimai atlikti tam tikrus darbus iki nurodyto laiko.

Patariame samdyti savo srities profesionalus, o patiems užsiimti darbais, kuriuos iš tiesų mokame. O visko kokybiškai ir profesionaliai atlikti yra neįmanoma.

 

Related Posts