Ką rinktis? Senos ar naujos statybos butus?

Palyginkime: senos ar naujos statybos butai Vilniuje

Labai dažnai, ieškodami būsto Vilniuje, naujakuriai renkasi gyventi butuose. Tai populiarus sprendimas tiems, kurie mėgsta patogumus, nenori tvarkytis aplink nuosavą namą ir mėgsta gyventi šalia kaimynų. Butai Vilniuje yra labai populiarūs ir kiekvienais metais yra sudaromas vis didesnis jų pardavimo ir pirkimo sandorių skaičius. Daugelis, ieškodami buto, ima svarstyti, koks sprendimas geresnis – senos ar naujos statybos butai Vilniuje? Tam sužinoti, pakanka palyginti būtų charakteristikas

Šildymo sprendimai

Labai svarbus kriterijus yra tai, koks yra šildymas. Ne paslaptis, kad būtent tam lietuviai išleidžia didelę dalį savo pajamų. Todėl ir perkant butą, atkreipkite dėmesį ne tik į jo kvadratūrą ar išplanavimą, bet ir tai, kaip jis šildomas. Dažniausiai senos statybos namuose įrengti butai yra šildomi centrine šildymo sistema. Jeigu namas nėra renovuotas, šildymas gali brangiai kainuoti. Tuo tarpu nauji butai Vilniuje labai dažnai siūlomi su autonominiu šildymu. Tad patys galite reguliuoti, kiek šils Jūsų radiatoriai. Taip pat labai dažnas pasiūlymas – grindinis šildymas. Kuris gali būti dar geresniu sprendimu, jeigu norite patys reguliuoti namų šilumą.

Saugumas

Senos statybos namuose dažniausiai saugumą turime užsitikrinti patys. Kai kurie daugiabučių gyventojai draudžia butus ir sudaro sutartis su saugos tarnybomis. Tai protingas sprendimas, ypač, jeigu Jūsų namuose dažnai nėra ir norite apsidrausti nuo vagystės. Saugumas čia taip pat sprendžiamas rakinamomis laiptinėmis, tačiau ne retai pasitaiko, kad kodą lengva atspėti, o domofoną įveikti paskambinus į bet kurį butą ir paprašius atidaryti duris. O štai naujos statybos butai Vilniuje dažniausiai statomi su saugos sprendimais. Pavyzdžiui, daugiabučių kvartalai yra aptveriami, o teritorija saugoma. Taip pat įėjimui pritaikomos spynos, atrakinamos tik magnetinėmis kortelėmis. Tai suteikia daugiau saugumo ir užtikrina, kad į daugiabučio laiptinę nepateks pašaliniai asmenys.

Skolinimosi galimybės

Norint įsigyti naują būstą, labai svarbu iš anksto numatyti biudžetą. Taip, dažniausiai naujos statybos butai Vilniuje kainuoja brangiau nei senos statybos daugiabučiuose. Todėl tie, kas taupo, kartais renkasi pirkti senos statybos namuose įrengtus daugiabučius. Tačiau pasitaiko atvejų, kai tenka susidurti su problemomis. Pavyzdžiui, jeigu ketinate skolintis būsto įsigijimui. Verta žinoti, kad bankai, vertindami butą, atsižvelgia ne tik į jo įrengimą, bet ir didelį dėmesį skiria pastato amžiui. Todėl gauti paskolą butui senos statybos name yra sudėtingiau arba bankas gali suteikti paskolą, atitinkančią mažesnį būsto vertės procentą. Tuo tarpu skolinantis naujiems butams, bankai daug lengviau suteikia paskolas, pritaikydami maksimalų finansavimo procentą.

Related Posts