Naudinga informacija apie turto vertinimą

Ką reikėtų žinoti, jeigu Jums reikalingas turto vertinimas?

Perkant ar parduodant turtą bei kai kuriais kitais atvejais Jums gali būti reikalingas turto vertinimas. Tai labai svarbi užduotis, kurią reikėtų patikėti tik profesionalams ir šią sritį puikiai išmanantiems specialistams. Visgi, jeigu su turto vertinimo paslauga susiduriate pirmą kartą, verta daugiau sužinoti apie tai, koks vertinimas gali būti ir kaip jis yra atliekamas.

Ką galima įvertinti?

Lietuvoje turto vertinimo paslaugos dažniausiai užsakomos tuomet, kai norima perleisti turtą. Pavyzdžiui, jeigu parduodate nekilnojamą turtą, verta sužinoti, kokios vertės jis šiuo metu yra ir už kokią kainą galite jį parduoti. Tam ir reikalingas įvertinimas, kuris tiksliai nustato turto vertę. Perkant turtą taip pat aktualu pasidomėti, ar pardavėjo siūloma kaina yra pagrįsta ir adekvati. Tad dažniausia Lietuvoje yra teikiamos tokios turto vertinimo paslaugos, kurios yra išvardytos apačioje.

  • NT turto vertinimas. Ko gero, dažniausiai užsakoma paslauga. Kaip jau minėta, tokiu atveju dažniausiai vertinamas perkamas arba parduodamas turtas. Taip pat jis gali būti vertinamas perleidžiant. Pavyzdžiui, dovanojant arba kai turtas yra paveldėtas. Dažniausiai NT turtas vertinamas norint sužinoti jo vertę, taip pat kai to reikalauja bankas ar kitos institucijos.
  • Kilnojamojo turto vertinimas. Toks vertinimas gali apskaičiuoti, kokios vertės yra Jūsų kilnojamas turtas. Tai kitokio pobūdžio turto vertinimas, kuris apskaičiuoja vertė įvairių įrenginių, statybinių medžiagų, transporto priemonių.
  • Įmonių vertinimas. Dažniausiai verslui aktuali vertinimo paslauga, kai turto vertintojai apskaičiuoja ir įvertina įmonės kainą. Tokiam vertinimui reikalinga nemažai informacijos. Įmonė vertinama, atsižvelgiant ne tik į visas investicijas, sugeneruojamą pelną, akcijų vertę, bet ir turimus finansinius įsipareigojimus.
  • Žalos vertinimas. Labai dažnai ši paslauga vertinama, kai reikalingas vertinimas, apskaičiuoti automobilio patirtą žalą. Pavyzdžiui, po eismo įvykio ar nelaimingo atsitikimo. Žalos vertinimas gali būti atliekamas tiek draudimo įmonės ekspertų, teik nepriklausomų ekspertų.

Kaip atliekamas turto vertinimas?

Nesvarbu, kokio tipo turto vertinimas Jums reikalingas, vertinimą turi atlikti tik profesionaliai tuo užsiimanti agentūra. Įprastai prieš vertinant, ekspertas apžiūrį vertinamą objektą. Taip pat tam reikia pateikti svarbius dokumentus, Pavyzdžiui, jeigu vertinamas nekilnojamas turtas, reikalingas statybų leidimas, statybų baigimo deklaracija, įvairūs dokumentai, kuriuose matyti, iš kokių medžiagų statytas objektas. Dažniausiai ekspertas atvyksta apžiūrėti vertinamo turto ir tik tuomet ruošia vertinimo ataskaitą. Ji parengiama, vertinant ne tik konkretų turtą, bet ir rinkoje šiuo metu vykdytus panašius sandorius. Atsižvelgiant į tai pagrindžia dabartinė turto vertė.

Related Posts